Нам досі не віриться, що цей місяць промайнув так швидко.
Він був наповнений зустрічами, новими знайомствами, відкриттями, командним духом та спільними перемогами. Навколо ініціативи об’єдналися активні мешканці громади, структурні підрозділи та установи Сумської міської ради, громадські й благодійні організації, партнери та небайдужі люди, які повірили в ідею активного довголіття.
«На початку 2026 року ми поставили перед собою амбітну мету – знайти новий формат популяризації активного способу життя та активного довголіття. Ми шукали рішення, яке було б не лише корисним, а й цікавим, інтерактивним та таким, що об’єднує людей», – розповідає директорка територіального центру Інна ГАЛІЧЕНКО.
Першим кроком став багатолокаційний захід до Всесвітнього дня здоров’я, проведений у квітні 2026 року. Саме він показав, наскільки великим є потенціал такого формату. Тоді й народилася ідея створити Місячник здоров’я – доволі масштабну ініціативу, що об’єднала різні напрями здоров’я, активності та психологічного благополуччя в один великий «маршрут» можливостей.
Ми сміливо можемо сказати, що ця ініціатива стала першою для нашого міста, а подібний формат реалізації проєкту є одним із перших в Україні.
А тепер – трохи цифр.
🔹 124 учасники долучилися до ініціативи, із них 86 успішно пройшли всі 5 обов’язкових локацій;
🔹 сформовано 6 команд на чолі з капітанами та менторами;
🔹 спільно з партнерами проведено 52 заходи та зустрічі: 34 зустрічі на 5 ключових локаціях та 18 занять на 6 локаціях вільного вибору;
🔹 усі активності відбувалися без відриву від основної роботи Університету третього віку.
Ми хотіли відзначити здобутки наших учасників, тож завершенням місяця плідної праці став фінальний захід, який відбувся у форматі нагородження, святкової лотереї та виступів творчих колективів. Учасники отримали подарунки та відзнаки, а також поділилися теплими враженнями від участі в ініціативі.
Привітати учасників та відзначити їхні здобутки долучився в.о. міського голови Артем КОБЗАР, подякувавши їм за неймовірну активність і життєву енергію солодкими подарунками та грамотою.
Привітала учасників і Сумська міська військова адміністрація. Руслан ЛУК’ЯНЕНКО зазначив, що в рамках Місячника були проведені корисні заходи, надана цікава інформація та практичні навички для жителів громади 60+. Окрім того, діяльність установи відзначили почесною грамотою та подарунками для Університету третього віку.
Важливим аспектом було проведення Практикуму стійкості «Твій дім – твоя фортеця: як отримати допомогу на ремонт після обстрілів», що провів заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Станіслав ПОЛЯКОВ. Він супроводжував впровадження ініціативи із самого початку – від етапу створення концепції до фінального заходу.
Окрім того, привітали учасників представники БФ «БАЛУ», подарувавши термопот для затишних чаювань після занять в Університеті та призи для учасників, що пройшли 5 обов’язкових локацій.
Реалізація цієї ініціативи була б неможлива без наших партнерів. Дякуємо вам за ваші відкриті серця та ініціативність, за те, що поринули разом із нами в цю неймовірну пригоду. Партнерами під час реалізації ініціативи стали: Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради, управління охорони здоров’я Сумської міської ради, Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради, комунальна установа «Центр культури і дозвілля» Сумської міської ради, відділом культури Сумської міської ради та закладами культури Сумської міської територіальної громади, управлінням стратегічного та соціально-економічного розвитку Сумської міської ради. КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» СМР, Центр ментального здоров’я КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР, фахівці КНП «Клінічна лікарня № 5» СМР, фахівці КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» СМР, головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області.
Але найбільша подяка – вам, нашим учасникам. За те, що повірили в цю ідею, за вашу активність, за відкритість до нового. «Ми побачили, що це було важливо, що все було недарма. Зрозуміли, що сподобалося, а що варто змінити. Звісно, нам би хотілося, щоб ініціатива охопила ще більше людей і щоб було більше заходів на свіжому повітрі, але за наявної безпекової ситуації це небезпечно. Та ми не втрачаємо віри в перемогу, щоб і надалі мати такі події та розвивати довголіття», – говорить Інна ГАЛІЧЕНКО.
Та головний результат – не в цифрах. Головний результат – це люди. Бо саме вони є найбільшим досягненням і найвищою цінністю нашого «Місячника здоров’я: Територія активного довголіття».






















0 коментарів