Послуги

1) особи похилого віку;
2) особи з інвалідністю;
3) особи з частковою або повною втратою рухової активності, пам’яті;
4) особи з невиліковними хворобами, хворобами, що потребують тривалого
лікування (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи
інвалідності, але не більше як на чотири місяці);
5) особи з психічними та поведінковими розладами у разі відсутності у них
медичних протипоказань до надання соціальних послуг;
6) особи, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за
ознаками статі;
7) особи, яким завдано шкоди пожежею, стихійним лихом, катастрофою,
бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою
окупацією;
8) бездомні особи.

1) за рахунок бюджетних коштів;
2) з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;
3) за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб.
2.1. За рахунок бюджетних коштів:
а) незалежно від доходу отримувача соціальних послуг:

дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю I групи, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, сім’ям опікунів, піклувальників, особам, яким завдано шкоди пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, – всі соціальні послуги; іншим категоріям осіб – соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, а також соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово);
б) отримувачам соціальних послуг, крім зазначених у пункті 6.1 цієї частини, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, – всі соціальні послуги.

2.2. З установленням диференційованої плати в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
2.3. За рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги:
2.3.1 – отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;
2.3.2 – понад обсяги, визначені державними стандартами соціальних
послуг.

Тарифи на платні соціальні послуги встановлюються територіальним центром відповідно до чинного законодавства.

Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, використовуються в установленому законодавством порядку. Сумська міська рада має право приймати рішення, у тому числі у разі введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її
місцевостях, про надання за рахунок бюджетних коштів інших соціальних послуг та/або іншим категоріям осіб, ніж передбачені в пункті 5 цього Положення.

Середньомісячний сукупний дохід отримувача соціальних послуг для визначення права на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів або з установленням диференційованої плати визначається шляхом автоматизованого обміну наявними даними між інформаційно-
телекомунікаційними системами органів влади, підприємств, установ, організацій за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення, та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу його сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу. Методика обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Для отримання послуг особи, зазначені у пункті 2, їх законні представники або інші особи, які в межах своїх повноважень і компетенції та у спосіб наданий їм діючим законодавством, подають до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради.

3.1 У разі звернення суб”єкта звернення безпосередньо до територіального центру, останній допомагає в заповненні заяви, інформує про можливість отримання необхідної допомоги та умови її надання в усній формі або шляхом надання друкованих інформаційних матеріалів, оцінює потреби особи у соціальних послугах у порядку, встановленому Мінсоцполітики, та протягом одного робочого дня з дати надходження заяви, затвердженої передає її департаменту для підготовки відповідних запитів, клопотань (у разі потреби) та подальшого прийняття рішення.
3.2 Якщо в документах (або їх копіях), які додаються до заяви, міститься інформація (відомості), яка вже є у розпорядженні департаменту або зазначену інформацію (відомості) можливо отримати в порядку електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, такі документи не подаються.
3.3 Рішення про надання соціальних послуг приймається департаментом відповідно до законодавства.
3.4 У разі введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях для невідкладного надання соціальних послуг департамент може уповноважити територіальний центр приймати рішення про надання соціальних послуг екстрено (кризово) особам, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, та внутрішньо переміщеним особам.

У разі коли територіальним центром прийнято рішення про надання соціальних послуг екстрено (кризово), територіальний центр видає наказ про надання соціальних послуг екстрено (кризово). Акти про надання соціальних послуг екстрено (кризово) за формою, затвердженою Мінсоцполітики, надсилаються територіальним центром департаменту протягом одного місяця з дня надання соціальних послуг.
На час надання соціальних послуг екстрено (кризово) не проводиться визначення ступеня індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг, складання індивідуального плану надання соціальної допомоги та укладання договору про надання соціальної послуги (соціальних послуг).

3.5 У разі звернення (письмового або усного) про надання соціальних послуг екстрено (кризово) у зв’язку із загрозою життю чи здоров’ю особи безпосередньо до територіального центру, останнім, без прийняття рішення про надання чи про відмову у наданні соціальної послуги, або отримання повідомлення від осіб, надається екстрена допомога для негайного усунення або мінімізації наслідків таких обставин, про що негайно повідомляється департамент.
3.6 Відповідно до потреб особи, територіальний центр проводить термінове втручання в кризову ситуацію з метою негайного усунення або мінімізації наслідків такої ситуації, надання допомоги та підтримки, зокрема шляхом забезпечення психологічної підтримки та консультування (в тому числі телефоном), взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик бригади швидкої допомоги для надання невідкладної медичної допомоги, працівника уповноваженого підрозділу органу Національної поліції тощо).
У разі відсутності в особи, яка потребує надання послуг екстрено (кризово), документа, що посвідчує особу, чи іншого документа, рішення про надання таких соціальних послуг приймається без їх подання.

3.7 Територіальним центром протягом п’яти робочих днів з дати отримання заяви проводиться оцінювання потреб особи у соціальних послугах, у порядку встановленому Мінсоцполітики, із залученням у разі необхідності практичного психолога, медичного працівника, педагогічного працівника, фахівця з фізичної реабілітації та інших фахівців.
3.8 Після надходження рішення про надання соціальних послуг з особовою справою територіальний центр у порядку та протягом строку, визначеного у державних стандартах соціальних послуг, вживає заходи щодо визначення індивідуальних потреби отримувача соціальної послуги, встановлює групу рухової активності, визначає зміст соціальних послуг, уточнює обсяг, складає індивідуальний план, видає відповідний наказ, та укладає з отримувачем соціальної послуги/суб”єктом звернення договір про надання таких послуг.

3.9 Договір про надання соціальних послуг укладається в письмовій формі між надавачем та суб”єктом звернення.
Типовий договір про надання соціальних послуг затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Істотними умовами договору про надання соціальних послуг є назва соціальних послуг, умови їх надання та вартість, права, обов’язки та
відповідальність сторін, строк дії договору та інші умови, які сторони визнають
істотними.
Невід’ємною частиною договору про надання соціальних послуг є індивідуальний план надання соціальних послуг.
У разі якщо територіальний центр надає особі одночасно кілька соціальних послуг, укладається один договір про надання соціальних послуг та складається один індивідуальний план надання соціальних послуг.
Продовження строку дії договору про надання соціальних послуг здійснюється за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах.
Оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснюється не менш як за 30 календарних днів до закінчення строку дії договору, якщо інше не передбачено таким договором.
Надання територіальним центром внутрішньо переміщеним особам соціальних послуг здійснюється невідкладно. Особова справа формується на підставі документа, що посвідчує особу, та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

3.10 У разі потреби та за згодою отримувача соціальної послуги, з метою визначення додаткової потреби у натуральній допомозі проводиться обстеження матеріально-побутових умов такого отримувача. Для цього, за наказом директора територіального центру утворюється комісія, до складу якої входить не менш як три особи, з числа працівників територіального центру.
3.11 На кожного отримувача соціальних послуг, який обслуговується територіальним центром, ведеться особова справа з дотриманням вимог Законів України “Про захист персональних даних” і “Про інформацію”.
У разі коли надійшло рішення про надання особі двох і більше соціальних послуг, ведеться одна особова справа.
Формування, облік та зберігання особової справи здійснюються у відділенні, яке обслуговує особу постійно.
У разі надання соціальних послуг екстрено (кризово) особова справа отримувача соціальних послуг формується поступово, спочатку долучається акт про надання соціальних послуг екстрено (кризово). Зберігання особової справи
здійснюється у територіальному центрі, відповідно до законодавства, з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
Документи, що містяться в особовій справі отримувача послуг (крім заяви), поновлюються департаментом щороку на підставі подання територіального центру шляхом надання інформацій та надіслання відповідних
запитів.

4.1. Відсутність подальшої потреби в соціальних послугахтериторіального центру за результатами оцінювання потреб отримувачасоціальних послуг.

4.2. Закінчення строку дії договору про надання соціальних послуг(крім випадків продовження строку дії договору за результатамиповторного оцінювання потреб отримувача соціальних послуг).

4.3. Відмова отримувача соціальних послуг та достроковерозірвання договору про надання соціальних послуг за ініціативоюотримувача соціальних послуг.

4.4. Зміна задекларованого/зареєстрованого місця проживання/перебування, що унеможливлює надання соціальних послуг (переїзд замежі/в межах Сумської міської територіальної громади).

4.5. Виявлення/встановлення недостовірності поданих отримувачемсоціальних послуг чи його представником інформації/документів під часзвернення за наданням соціальних послуг, що унеможливлює подальше їхнадання.

4.6. Смерть отримувача соціальних послуг.Для підтвердження даних про смерть отримувача соціальних послугможуть використовуватися відомості з Державного реєстру актівцивільного стану громадян, які передаються до Мінсоцполітики черезавтоматизований обмін електронними даними між інформаційнимиресурсами Міністерства юстиції України та Мінсоцполітики черезсистему електронної взаємодії державних електронних інформаційнихресурсів у порядку, передбаченому законодавством.У разі смерті отримувача соціальних послуг надання соціальнихпослуг припиняється на підставі копії свідоцтва про смерть, відомостей,зазначених у пункті 20.6 цього Положення, або іншого документальногопідтвердження факту смерті (зокрема, письмової інформації щодоактового запису про смерть тощо).

4.7. Ліквідація (припинення діяльності) територіального центру абоприпинення надання ним відповідних соціальних послуг.

4.8 Підстави, передбачені державними стандартами соціальнихпослуг.

4.9 Підстави, передбачені договором про надання соціальнихпослуг, зокрема:

4.9.1 Скерування отримувача соціальних послуг до будинкуінтернату для громадян похилого віку, пансіонату, психоневрологічногоінтернату, надання громадянину соціальних послуг у будинку дляветеранів війни та праці, громадян похилого віку та осіб з інвалідністю,інших закладах постійного проживання.

4.9.2 Грубе, принизливе ставлення отримувача соціальних послуг досоціальних працівників, соціальних робітників чи інших працівниківтериторіального центру.

4.9.3 Систематичне перебування отримувача соціальних послуг устані алкогольного, наркотичного сп’яніння.

4.9.4 Несвоєчасне внесення плати за отримані послуги протягомодного місяця після пред’явлення територіальним центром рахунку (у разінадання соціальних послуг за рахунок отримувача соціальних послуг аботретіх осіб).

4.9.5 Виникнення інших обставин, які залежно від обставин справиунеможливлюють подальше надання соціальних послуг (закінченнястроку інвалідності; виявлення рідних (батьки; діти; чоловік, дружина, якіперебувають у зареєстрованому шлюбі), які повинні забезпечити їмдогляд і допомогу; тощо).

4.10 Якщо отримувач соціальних послуг без поважних причин невиконує умови договору про надання соціальних послуг, територіальнийцентр надсилає отримувачу соціальних послуг або його законномупредставнику письмове повідомлення про дату, з якої буде припиненонадання соціальних послуг у разі подальшого невиконання умов договору.Надання соціальних послуг у такому разі припиняється не ранішеніж через п’ятнадцять календарних днів з дати відправлення відповідногописьмового повідомлення.

4.11 Отримувач соціальних послуг зобов’язаний невідкладноповідомити територіальний центр про зміну усіх обставин, які впливаютьна його право чи умови отримання соціальних послуг територіальногоцентру.

4.12 У разі виявлення в отримувача соціальних послуг у процесінадання соціальних послуг протипоказань, визначених цим Положенням,надання соціальних послуг тимчасово припиняється територіальнимцентром на строк до усунення таких протипоказань без розірваннядоговору про надання соціальних послуг.

4.13 За письмовою заявою отримувача соціальних послуг, залежновід обставин справи (тимчасовий виїзд за межі Сумської міськоїтериторіальної громади (у тому числі з метою санаторнокурортноголікування тощо) територіальний центр може здійснювати тимчасовеприпинення надання соціальних послуг такому отримувачу.Строк тимчасового припинення надання соціальних послугвизначається згідно з поданою отримувачем соціальних послуг заявою тане може перевищувати трьох місяців.У разі відсутності отримувача соціальних послуг після закінченнястроку тимчасового припинення надання соціальних послугтериторіальний центр припиняє надання соціальних послуг такомуотримувачу соціальних послуг у перший робочий день після закінченнястроку тимчасового припинення надання соціальних послуг.

4.14 Поновлення надання соціальних послуг отримувачусоціальних послуг територіальним центром здійснюється на підставізаяви отримувача соціальних послуг (у тому числі поданої до закінченнястроку тимчасового припинення надання соціальних послуг).

4.15 Про припинення надання соціальних послуг видається наказдиректора територіального центру, на підставі якого вноситьсяінформація до електронної бази даних територіального центру.

4.16 Про припинення/тимчасове припинення/поновлення наданнясоціальних послуг громадянину робиться відповідний запис у журналіобліку та в особовій справі із зазначенням дати за підписом завідувачавідділення, у якому зберігається особова справа.

4.17 Рішення про припинення надання соціальних послуг надаєтьсяотримувачу соціальних послуг або його законному представнику уписьмовій та/або електронній формі із зазначенням причин припинення.

4.18 У строк, що не перевищує п’яти робочих днів післязавершення (припинення) надання соціальної послуги, територіальнийцентр письмово інформує департамент.

4.19 Рішення про припинення надання соціальних послуг може бутиоскаржено у судовому порядку.

Тарифи

Перелік основних заходів, що становлять зміст соціальної послуги догляду вдома осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, орієнтовний час для їх виконання та вартість.

Перейти до вмісту