Адреса: 40014, м. Суми, вул. Петропавлівська, буд. 87/3,
Телефон: +38(0542) 32 77 74, (066)203 70 99
Завідуюча відділенням: Ащаулова Тетяна Андріївна
Графік роботи відділення:
Понеділок- четвер: з 08.00 до 16.45.
П’ятниця: з 08.00 до 15.30
Перерва: 12.00-12.30
Субота, неділя – вихідні дні
Запрошуємо до відділення денного перебування «Спільнота» КУ «СМТЦСО (НСП) «Берегиня». У рамках проведення роботи щодо удосконалення та якості надання соціальної допомоги працює відділення «Спільнота». Маючи понад 20-річну історію за підтримки міжнародної спільноти агентства міжнародного розвитку США центр об’єднав батьків та дітей з інвалідністю, що мають розумову відсталість.
Головна задача була не скільки навчити професії, а адаптувати молодь до самостійного життя. Завдання спеціалістів полягало в тому, щоб навчити батьків сприймати свою дитину, як людину з прихованими можливостями.
Сьогодні колектив «Спільнота» відкриває свої серця, щоб бути одним великим серцем. Ми щиро допомагаємо людям з особливими потребами повірити в себе.
Наші завдання :
Діяльність відділення організовують спеціалісти, які мають відповідну освіту. Загалом відділення представлено 10 працівниками: завідувач, 4 інструктори з трудової адаптації, організатор дозвіллєвої діяльності, соціальний педагог, практичний психолог, медична сестра, прибиральниця. Колектив сталий, відзначається наполегливістю, ініціативністю, професіоналізмом.
Для ефективної роботи створені відповідні умови: відділення має обладнані кабінети:
Маючи чотири напрямки: швейно-ткацький, столярний, гончарний, соціально-побутовий, відповідна робота підпорядковується одній цілі: проведення адаптації до суспільного життя.
У відділенні успішно виконується програма «Підготовка осіб з інвалідністю до самостійного життя».
Особи з інвалідністю вивчають технологію ткацтва, засвоюють технічні навички у роботі на ткацькому верстаті, кроснах, в’язанні спицями, гачками, вишивці різними техніками, засвоюють уміння виконувати дрібний ремонт одягу.
В гончарному напрямку робота проводиться шляхом розвитку дрібної моторики рук, пальців через ліплення різноманітних виробів.
Розвиток моторики відбувається через оволодіння навичок пиляння, стругання, шліфування, свердління у столярних майстернях.
Ефективно спроектоване навчання та вдосконалення навичок у кулінарії.
Групи у відділенні комплектуються з урахуванням стану фізичного і психічного здоров’я.
Одним із напрямків роботи відділення є надання консультативно-просвітницької допомоги батькам, державним та громадським установам з питань надання соціально-психологічної підтримки особам з інвалідністю.
Практичним психологом проводиться:
– консультування,
– корекційні заняття для осіб з інвалідністю,
– тренінгові заняття,
– психологічна просвіта,
– арт-терапія.
Трудова, соціальна та психологічна адаптація розглядається як цілісний динамічний, безперервний процес розвитку осіб з інвалідністю. У відділенні сформована нова система принципів дозвіллєвої діяльності:
спілкування, відпочинок, тематичні зустрічі та свята, прогулянки, фізкультурно-
оздоровча діяльність, інтелектуально-пізнавальна діяльність, аматорська
діяльність, активна громадська діяльність.
На базі відділення організовано театральну студію «Театр на узбіччі театру». Починаючи з 2005 року, талановиті вихованці демонстрували авторські здібності серед різних верств населення, займали призові місця на місцевому, регіональному та всеукраїнському рівнях.