Бути частиною групи, мати соціальні зв’язки – одна з базових потреб людини, яка має велике значення для її здоров’я та добробуту. Ба більше – ми не просто потребуємо інших, але нам також важливо бути потрібними іншим. Самотність часто пов’язана саме з переживанням того, що світ ніби не бачить нас, не відчуває потреби в нашій присутності. Самотність – це перш за все втрата зв’язку. Це коли те, що є в тебе, не потрібно іншим, і те, що є в інших, не потрібно тобі. Самотність виникає там, де обривається контакт із чимось або кимось важливим. Це відчуття генерує внутрішню тривогу. Соціально ізольовані люди відчувають себе відокремленими від інших людей і оточуючого середовища, не знаходячи емоційної або соціальної підтримки.
Самотність пов’язують із депресією, почуттям смутку, порушеннями сну, прискоренням процесів старіння, зловживанням психоактивними речовинами, підвищеним ризиком самогубств та деменцією.
Як впоратися із самотністю?
– зміцнюйте зв’язки з родиною та друзями, розвивайте довіру у спілкуванні;
– подбайте про себе, ведіть здоровий спосіб життя;
– виходьте із зони комфорту, не бійтеся знайомитися з новими людьми;
– розвивайте самоспівчуття, ставтеся до себе з добротою та розумінням;
– вчіться бути на самоті, це допоможе стати більш самодостатніми та впевненими у собі;
– не бійтеся просити про допомогу.
Соціальна ізоляція та самотність не тільки шкодять окремим людям. Вони мають негативний вплив на цілі громади. Ми як суспільство маємо стежити за тими, хто відчуває себе відокремленими, і надавати їм посильну підтримку та турботу.
0 коментарів