Основними завданнями Будинку нічного перебування є надання соціальних послуг соціальна інтеграція та реінтеграція, надання притулку та соціальний супровід при працевлаштуванні бездомним особам, у тому числі особам звільненим від відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Станом на 01.04.2025 року охоплено соціальними послугами 88 осіб.
Організована робота телефонної «Гарячої лінії» з питань надання соціальних послуг. За звітний період до Будинку нічного перебування надійшло 53 звернення, в тому числі з питань виявлення бездомних осіб та місця їх розташування.
Послугою притулку протягом І кварталу 2025 року скористалися 34 особи.
Кімнатою тимчасового перебування (у осінньо-зимовий період – пункт обігріву) – 391 особа.
Соціальна інтеграція та реінтеграція. Отримувачам соціальних послуг надається всебічна допомога у відновленні документів, надаються консультації з правових питань, здійснюються заходи щодо виявлення бездомних осіб, зокрема шляхом соціального патрулювання спільно з представниками управління МНС та службою національної поліції. Встановлено, що в ході проведених
13 рейдів соціального патруля виявлено 4 осіб, з яких лише 1 особа звернулася до Будинку за отриманням соціальних послуг.

З метою інформування мешканців громади про роботу Будинку службою соціального патруля впродовж І кварталу 2025 року розповсюджено 121 інформаційну листівку, на якій вказано місцезнаходження, номер телефону та перелік послуг, які надаються відповідній категорії громадян.
Налагоджено родинні зв’язки та повернуто до родини – 25 осіб.

Соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці. З метою реалізації заходів із соціальної інтеграції отримувачів соціальних послуг Будинком укладено Угоду про співпрацю з Сумським міським центром зайнятості, відповідно до якої, за направленням Центру, бездомним особам передбачено надання послуг з пошуку роботи, сприяння у працевлаштуванні та підтримці на робочому місці шляхом проведення соціального супроводу під час та після працевлаштування. За звітний період надано 129 заходів.

Для отримувачів соціальних послуг постійно проводяться заходи просвітницького, профілактичного, правового напрямків. Також проводяться майстер-класи, арт-заходи, заходи із трудотерапії та психологічної підтримки осіб. За звітний період проведено більше 39 таких заходів.
Багато волонтерських, гуманітарних, релігійних організацій та небайдужі мешканці міста надають допомогу отримувачам соціальних послуг. Станом на 01.04.2025 року надано 19 благодійних обідів. Підопічні постійно забезпечуються продуктами харчування та речами бувшими у вжитку.

0 коментарів